Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  KURUMUMUZ

             Ceza İnfaz Kurumumuzun Yerleşim Alanı


              Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Manisa ilimizde, Akhisar ilçesi Süleymanlı Mahallesinin güney tarafından mahalleye 5 km uzaklıkta köy altı mevkii 2638 parselde kayıtlı 76.820 metrekarelik alana kurulmuş olup, 14 Aralık 2017 tarihinde A3 Tipi Kapalı ve Açık Ceza infaz Kurumunda hükümlü, tutuklu ve personellerin nakilleri yapılarak hizmete açılmıştır.
              Ceza İnfaz Kurumumuz, Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 770 kapasiteli, 5723 metre karelik arsa üzerine,  1500 metrekare olarak inşa edilmiştir. Ceza İnfaz Kurumumuzun,  dört tarafı 6 metre kadar yükseklikten oluşan ihata duvarı üzerine ise tek sıra jiletli tel çekilmiştir.

              A) Tipi ve Kapasite  : T Tipi Kapalı ve 770  kişi kapasitelidir. Arttırılmış kapasitesi 1074 kişidir.


              B) Koğuş Sayısı         : Ceza İnfaz Kurumumuzda artırılmış kapasitesi ile birlikte 1074 hükümlü  / tutuklu kapasiteli olup, 102 adet 1 kişilik tekli oda, 8 adet 10 kişilik oda, 62 adet 14 kişilik oda, 2 adet 12 kişilik geçici oda,  2 adet güvenlik nedeniyle kullanılan ( sünger malzeme ile kaplı müşaade odası) bulunmaktadır.

              C) Fiziki Yapısı : Ceza İnfaz Kurumumuza girişte nizamiye bulunmakta, nizamiyenin sağ tarafında açık Ceza İnfaz Kurumu ve İç kısımda Jandarma bulunmaktadır. Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna girişte duyarlı kapıdan geçmeden sağ tarata idari bina bulunmaktadır. İdari binada; Kurum Müdürü odası, idari işler bürosu, teknik ofis ve hizmetli bürosu, genel bütçe ambar bürosu, personel birimi, emanet para birimi, infaz birimi, 2. Müdür odaları, santral, savcı odası, mektup okuma birimleri bulunmaktadır. Kurum girişinde protokol ve avukat bekleme salonu, personel ve ziyaretçi üst arama yerleri, turnikeler, duyarlı kapı ve X-Ray cihazı, hazır kuvvet odası, 12 adet avukat görüş kabin, her hükümlü ve tutuklu başına 9’ar kişi kapasiteli 4 adet hükümlü ve tutuklu kapalı görüş yerleri, 6 adet hükümlü ve tutuklu açık görüş salonu, hükümlü ve tutuklu kabul bölümü ve bu bölüme ait X-Ray cihazı ve duyarlı kapı cihazı, 1 adet muayene odası, fotoğrafhane, emanet eşya deposu, diş ünite odası, tabip odası, psiko-sosyal servis odası, sağlık memuru odası, vardiya yemekhanesi ve yemekhane bölümüne ait X-Ray cihazı ve duyarlı kapı, erzak deposu, sığınak bulunmaktadır.
             Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda 1 adet kapalı spor salonu, 1 Adet açık spor salonu, 1 adet konferans salonu bulunmaktadır.

   

   

  Adres

  Süleymanlı mahallesi Mürsel Paşa Caddesi No:164 Akhisar/MANİSA

  Telefon

  Kapalı CİK 0236 414 10 35 - 431 22 62 AÇIK CİK- 0236 431 31 07

  E-Posta

  Kapalı CİK FAX: 0 236 412 28 94 Açık CİK Fax - 0236 427 26 00